GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 7528041
*
nr 752 8041
Kaffeservis
cirka 37 delar, Vinranka, Gefle
Kondition: nagg
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 april 2012
kl 17:27:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 13:13:44
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19
*
Kaffeservis
Kondition: nagg
nr 752 8041
Kaffeservis
cirka 37 delar, Vinranka, Gefle
Kondition: nagg
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 april 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/4 13:13:44 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle kaffekopp kaffekoppar kaffeservis svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
7158 Kaffeservis
Rosenthal, 27 del
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:19



